Akademia Makijażu i Urody - Metamorfoza

Masaż dla kobiet w ciąży


Ten masaż ciała przeznaczony specjalnie dla kobiety w ciąży lub młodej mamy. W pełni bezpieczny zarówno dla kobiety, jak i dla dziecka. Przyszłe mamy nosząc maluszki pod sercem powinny mieć jak najwięcej możliwości by się odprężyć i zrelaksować. Spokój mamy wpływa pozytywnie na rozwój dziecka.

Masaż dla kobiet w ciąży jest delikatną formą masażu, opierającą się głównie na technikach głaskania i rozcierania, tak aby poprawić krążenie i ujędrnić skórę. Technika masażu działa bezpośrednio na odpływowe kanały limfatyczne, przynosząc wspaniały stan odprężenia, pozwalając matce i dziecku spotkać się ze sobą. Każda sesja to budowanie harmonii w ciele matki, wzmacnianie i napinanie tkanki, modelowanie i wygładzanie. Masaż usuwa zmęczenie oraz pielęgnuje i wzmacnia skórę w okresie tak wyjątkowym dla każdej kobiety, jakim jest ciąża.

Współcześnie przeważa opinia, że kobiety w ciąży powinny korzystać z masażu. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: bark, kark, szyja, grzbiet (szczególnie na odcinku lędźwiowo – krzyżowym), kończyny dolne i stawy kończyn dolnych.

Przebieg masażu
Masaż odbywa się w pozycji siedzącej, półleżącej lub leżącej. W trakcie zabiegu masowane jest całe ciało w tym okolice lędźwiowo - krzyżowe. Systematyczny masaż zapewnia stymulację, wzmocnienie i odbudowę mięśni przykręgosłupowych. U wielu kobiet w okresie ciąży dają o sobie znać skutki wad postawy, wcześniej nieodczuwane. Dlatego dobrze jest od 12 tygodnia ciąży rozpocząć stosowanie regularnych masaży, które pomogą przyszłym mamom podtrzymać dobrą formę i kondycję.

Efekty
Masaż przynosi dobre samopoczucie, usuwa napięcie oraz dodaje energii. Poprawia także krążenie, co daje efekt uspokajający i wzmacniający. Regularny masaż podczas ciąży pomaga się odprężyć, zmniejsza zmęczenie, a także łagodzi bóle, zwłaszcza pleców.

Przeciwwskazania do masażu

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu jest 1 i 2 miesiąc ciąży, choroby sercowo - naczyniowe, cukrzyca, stany zapalne, niedokrwistość, nieprawidłowy przebieg ciąży, 9 miesiąc ciąży.

Dla bezpieczeństwa własnego i dziecka zalecamy każdorazowo konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym. To lekarz prowadzący podejmuje decyzję o tym czy masaż lub seria masaży powinna być wykonana!!!

MASAŻ 46 TYGODNI PO URODZENIU DZIECKA
Pomaga szybko dojść do dobrej formy po porodzie i w sposób naturalny modeluje ciało, zmniejsza rozstępy a także sprzyja szybszemu obkurczaniu się skóry na brzuchu i minimalizuje skutki cesarskiego cięcia. Wzmacnia mięśnie, odpręża i uspokaja. Daje uczucie akceptacji swojego ciała i wewnętrznej równowagi.

stat4u