Akademia Makijażu i Urody - Metamorfoza

Manicure męski


Manicure męski to zabieg obejmujący pielęgnację skóry dłoni, paznokci, skórek okalających paznokieć oraz schorzeń, takich jak odciski, pękająca i przesuszona skóra. Zabieg ten nadaje dłoniom nienaganny i estetyczny wygląd, niwelując niedoskonałości i poprawiając kształt paznokci.

Klasyczny manicure męski – od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem zabiegu, manicurzystka dezynfekuje dłonie i ustala odpowiedni program pielęgnacji. Podczas zabiegu paznokcie skracane są na pożądaną długość i nadawany jest im odpowiedni, estetyczny kształt. Płytka paznokcia jest polerowana i wygładzana tak, aby nie było na niej nierówności. Skórki wokół paznokci, w zależności od potrzeb, są odsuwane lub tylko rozmiękczane specjalnym płynem.

Na zakończenie zabiegu, na życzenie klienta, wykonywany jest peeling lub kąpiel parafinowa. Obydwa zabiegi przyczyniają się do usunięcia zrogowaciałego naskórka i wygładzenia dłoni. Zabieg jest bardzo odprężający i relaksujący.

Wszystkie narzędzia stosowane podczas zabiegu są sterylizowane, a pilniczek i patyczek drewniany są jednorazowego użytku

stat4u